Ogłoszenia Parafialne – 20.05.2018r. ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Przeżywamy miesiąc maj. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej spotykamy się w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00; w Niedziele i Uroczystości po Mszy Św. o g. 15.00.

 

 

  1. Jutro (poniedziałek) przeżywamy drugi Dzień Zielonych ŚwiątŚwięto NMP Matki Kościoła. Msze Święte z kazaniem w kościele 800, 1800 ; w kaplicy o godz. 1600.

Na godz. 18.00 zapraszam szczególnie Dzieci Komunijne oraz Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Bardzo proszę, aby Młodzież przyniosła jutro rośliny, które zostały zasadzone z ziarna, które otrzymaliście kilka tygodni temu.

        Jutro również o g. 15.30 rozpocznie się w Mzurowej Poświęcenie Pól. Pójdziemy        w procesji do Kaplicy i na zakończenie o g. 16.00 w Kaplicy będzie sprawowana Msza św.

 

 

  1. Trwa Biały Tydzień, stąd Dzieci komunijne wraz z Rodzicami i Rodzinami przybywają codziennie o godz. 18.00 do Kościoła na Mszę Świętą i Nabożeństwo Majowe. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W poniedziałek – przynosimy świece i nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (modlitwa w intencji Rodziców); we wtorek – modlitwa za Misje (dzieci składają ofiarę na Misje); w środę otrzymamy obrazki komunijne poświęcone w czasie Mszy św. (zdjęcia) i będziemy modlić się za Babcie i Dziadziusiów; w czwartek pomodlimy się w intencji Powołań; w piątek otrzymamy książeczki na Pierwsze Piątki Miesiąca; w sobotę będziemy modlić się za Mamy z racji Dnia Mamy.

 

 

  1. W środę (23 maja) o godz. 18.00 zapraszam na uroczystą Mszę świętą i Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

  1. Składam serdeczne Bóg zapłać za każdy przejaw Waszej życzliwości, otwartości serc i odpowiedzialności za wspólnotę parafialną, którą wspólnie tworzymy i dbamy o jej piękno.

 

 

  1. Dziękuję Rodzicom Dzieci Komunijnych za zrobienie porządku w Kościele, wokół Kościoła, wykoszenie trawy, piękny wystrój kwiatowy i złożenie ofiary w wysokości 1.750 zł – jako Dar Ołtarza na potrzeby Parafii.

         W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania Kościoła zapraszam Panie z Miąsowej:               p. Ewelina Janas, p. Anna Janas, p. Krystyna Dziopa, p. Bernadetta Bętkowska, p. Dorota Górecka, p. Alicja Kawalerek.

         Zapraszam również Panów do pomocy w zrobieniu prządku za garażami i na parkingu przy kościele – w sobotę od godz. 9.00. Wdzięczny byłbym, gdyby ktoś mógł przyjechać ciągnikiem oraz ktoś, kto posiada piłę motorową i kosiarkę.

 

  1. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

          Łukasz Jurczenia – z. Sokółka i Ewelina Waligóra – z. Mnichów 142A – z. III

          Łukasz Beza – z. Sudół 79 i Ilona Chatys – z. Miąsowa 85 A – z. II

          Kamil Smołuch – z. Mnichów 158 A i Tamara Stępień – z. Jędrzejów – z. II

          Dawid Dziopa – z. Katowice i Dominika Dziopa – z. Mzurowa 57 – z. I

 

  1. W najbliższą niedzielę (27 maja) odbędzie się obrzęd poświęcenia pól: Osowa – 16.45;       Zaogrodzie – 18.00;  Zakościele – 18.15

 

 

  1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (czwartek – 31 maja). W tym roku przejdziemy z procesją od Kościoła drogą za organistówką i przez Zakościele. Serdecznie proszę o przygotowanie Ołtarzy: Jeden przy drodze za organistówką, Dwa na Zakościelu i ostatni przy dzwonnicy. Bardzo proszę o ustalenie i poinformowanie przy których domach będą ołtarze, tak aby można było to ogłosić w przyszłą Niedzielę. O przygotowanie ołtarza przy dzwonnicy prosimy mieszkańców Nowej Wsi.

 

 

  1. Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w nadchodzącym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Maryja wstawia się za Wami u Boga i wyprasza wszelkie potrzebne łaski. Bóg zapłać wszystkim za udział w dzisiejszej Eucharystii. Na nadchodzący tydzień życzę wszystkim obfitości łask Bożych. Szczęść Boże.

 

 

Proboszcz

ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski