Ogłoszenia Parafialne – 11.02.2018

 

 

 

  1. W najbliższą środę (14 luty) przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty będą sprawowane: w kościele o godz. 800 i 1700; w kaplicy o godz. 1500. Zachęcam do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie, jakim jest okres Wielkiego Postu. W środę na Mszy św. o godz. 17.00 będzie Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

 

  1. Gorąco zachęcam wszystkich do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do tych Nabożeństw odpustu zupełnego.

 

Droga Krzyżowa:

PIĄTEK

Kaplica –  godz. 1500

Kościół –  godz. 1700

 

         Po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej Msza Święta. W piątki Wielkiego Postu podczas Mszy Św. po Drodze Krzyżowej będzie zbierana ofiara na Kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 Gorzkie Żale:

NIEDZIELA

Kościół – godz. 1445 – przed Mszą Św. o godz. 1500. W czasie Gorzkich Żali głoszone będzie kazanie pasyjne. Nie będzie już kazania na Mszy św. o g. 1500  

 

  1. Dziękuję Paniom z Mnichowa – Nowa Wieś za piękne posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary w wys. 60 zł. W najbliższą sobotę o godz. 09.00 do sprzątania Kościoła zapraszam Panie i Pana z Mnichowa – Nowa Wieś: p. Janina Sobczyk, p. Jadwiga Górecka, p. Jadwiga Juszczuk, p. Krystyna Czekaj, p. Józef Gniazdo.

        

  1. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

 

Zbigniew Bator – zam. Wąglany 23 i Agnieszka Adamus – zam. Osowa 28 C – z. II

Kamil Maruszak – zam. Osowa 42 B i Martyna Jaskólska – zam. Brynica Sucha 26 – z. I

Andrzej Nogajczyk – z. Sokołów Dolny 95 i Martyna Piątek – z. Szczepanów 18 A – z. I

 

  1. Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Nie Maryja, Matka Boże Śnieżna i św. Jan Paweł II zawsze orędują za nami u Boga i wypraszają wszelkie potrzebne dla nas łaski. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Proboszcz

ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski