Ogłoszenia Parafialne – 08.10.2017r.

1. Od 1 października (poniedziałek – sobota) o godz. 16.30 będą sprawowane NABOŻEŃSTWA ROŻAŃCOWE. Będą one po Mszy św. o godz. 16.00, a przed Mszą św. o godz. 17.00. W niedziele o godz. 11.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Szczególne zaproszenie kieruję do Dzieci i Młodzieży.

2. W środę o godz. 16.00 i godz. 17.00 zapraszam na Mszę św. z kazaniem i Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie wszystkich zapraszam. W środę na Mszę św. o godz. 17.00 ks. Dariusz zaprasza Ministrantów, natomiast w sobotę o godz. 15.00 zapraszamy Dzieci i Młodzież – chętnych do śpiewania i grania w scholi.

3. W piątek (13 październik) przeżywamy NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę objawień w Fatimie. Dlatego też zapraszam wszystkich w piątek o godz. 16.30 do naszego Kościoła. Odmówimy Modlitwę Różańcową. Pierwszą tajemnicę – Róże Żywego Różańca św. Jana Pawła II z Mnichowa; drugą tajemnicę RŻR z Osowej; trzecią tajemnicę RŻR z Miąsowej; czwartą tajemnicę RŻR z Mzurowej. O godz. 17.00 odbędzie się Msza święta. Po Mszy św. zaś pójdziemy w procesji wokół kościoła i pod figurę św. Jana Pawła II i Matki Bożej – z figurą Matki Bożej Fatimskiej i odśpiewamy litanię loretańską do NMP. Wszystkich serdecznie zapraszam.

4. Dziękuję Paniom z Mnichowa – Stara Wieś za piękne posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary w wys. 110 zł . W najbliższą sobotę o godz. 9.00 do sprzątania Kościoła zapraszam Panie z Mnichowa – Stara Wieś: p. Anna Dziopa, p. Grażyna Woźniak, p. Beata Myślińska, p. Anna Woźniak, p. Danuta Pełka, p. Danuta Pawlik, p. Beata Kołkowska, p. Halina Sędek.

5. W najbliższą sobotę (14 październik) o godz. 17.00 zapraszam wszystkich na Mszę świętą i Nabożeństwo do Matki Bożej Śnieżnej. W czasie Nabożeństwa będzie ucałowanie Relikwii świętego Jana Pawła II.

6. W sobotę – 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Ogarniamy modlitwą Dyrekcję Szkół w Mnichowie i Miąsowej, wszystkich Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Obsługi. Pragnę modlić się za Was w najbliższą sobotę – w czasie uroczystej Mszy świętej o godz. 17.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszam..

7. W dniu dzisiejszym przeżywamy w całej Polsce Dzień Papieski. Ofiarami do puszek wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia powstałe z inicjatywy świętego Jana Pawła II. Pomagamy dzieciom i młodzieży z biednych rodzin, których materialnie nie stać na naukę. Umiejmy się dzielić z potrzebującymi. Niech nasze serca będą zawsze przepełnione miłością i dobrocią. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać. Święty Janie Pawle II módl się za nami.

8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na listy – przeznaczone na potrzeby prac w Kościele i na Cmentarzu. Niech Bóg wynagrodzi za każdy przejaw Waszej dobroci, miłości, życzliwości i odpowiedzialności za wspólnotę parafialną.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – naszą pamięć o zmarłych wyrażamy porządkując Groby bliskich. Pamiętajmy, aby śmieci wyrzucać w wyznaczonym miejscu. Nie wyrzucajmy trawy, śmieci, wypalonych zniczy i różnych odpadów za ogrodzenie cmentarza. W miarę możliwości zabierajmy śmieci do domu.
Wyrazem pamięci o zmarłych są przede wszystkim modlitwy: indywidualne, zamawiane Msze św. oraz tak zwane – Wypominki.
Wypominki roczne, półroczne i jednorazowe zapisujemy na kartkach wypominkowych, które można zabrać wychodząc z Kościoła. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii. Serdeczna prośba, aby zamawiając wypominki roczne wyraźnie zaznaczyć na której Mszy Św. mają być czytane.

10. Bóg zapłać wszystkim za udział w dzisiejszej Eucharystii. Niech Maryja wstawia się za nami u Boga i wyprasza wszelkie laski. Szczęść Boże. Do zobaczenia jutro na Modlitwie Różańcowej.

 

Proboszcz
ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski