Ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski – wybrany Sekretarzem Rady Kustoszów Sanktuariów Polskich

W dniach 13-17 września 2017 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (Zakopane-Krzeptówki) odbył się Międzynarodowy Kongres Mariologiczno – Maryjny i spotkanie Kustoszów Sanktuariów Polskich. Na przebieg spotkania Kustoszów złożyły się: konferencja nt. „Liturgia i pobożność ludowa w sanktuarium”, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz spotkanie robocze kustoszów pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszko – Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Sanktuariów. Na spotkaniu tym zebrani Księża zatwierdzili wybór kandydatów do Rady Kustoszów Sanktuariów Polskich, w której to Radzie Sekretarzem został wybrany na okres 5 lat ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski – Proboszcz Parafii p.w. św. Szczepana w Mnichowie i Diecezjalny Duszpasterz d.s. Sanktuariów. Nowo wybrany Ksiądz Sekretarz Rady odczytał sprawozdanie z ostatniego spotkania Rady Kustoszów, które odbyło się w 24 marca 2017 r. w Mnichowie. Następnie  dyskutowano na temat duchowych aspektów towarzyszących pracy w Sanktuarium. Po Modlitwie Różańcowej wszyscy uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił  przybyły z Watykanu J. Em. Ks. kard. Zenon Grocholewski. Spotkanie Kustoszów zakończyło się apelem Maryjnym i procesją światła.