Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Wielkanocy

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do puszek przy kościele – jak słyszeliśmy w komunikacie Księdza Biskupa – będziemy mogli złożyć ofiarę dla osób potrzebujących w Syrii – Aleppo. Niech ten gest będzie aktem Miłosierdzia oraz świadectwem naszej wiary. Bądźmy wrażliwi na potrzeby bliźnich.

 

  1. Dzisiaj Mszą świętą o godz. 15.00 rozpoczynamy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Zapraszam wszystkich chętnych.

 

  1. W piątek (28 kwietnia) na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie osoby wchodzące w skład Rady Parafialnej.

 

  1. W przyszłą Niedzielę (30 kwietnia) na Mszę Św. o godz. 12.00 zapraszam szczególnie Dzieci przeżywające w tym roku Rocznicę Pierwszej Komunii św. wraz z Rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się z Wami krótkie spotkanie. Zapraszam także Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. W czasie Mszy św. dzieci otrzymają książeczki komunijne. Po Mszy św. zaś odbędzie się spotkanie z panią, która szyje stroje komunijne.

 

  1. Dziękuję Paniom, jednej Dziewczynce i 2 Chłopcom z Osowej, którzy pięknie posprzątali kościół i złożyli ofiarę w wys. 140 zł. Bardzo proszę, aby w najbliższą sobotę godz. 9.00 o czystość w naszym kościele zadbały Panie z Osowej: Edyta Mendlewicz, Wiesława Chudzik, Bożena Szybska, Elżbieta Nadgłowska, Barbara Kwiatkowska, Alicja Kubacka, Aneta Kilian.

 

 

  1. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Konrad Juszczyk – z. Miąsowa 117 i Roksana Ślusarek – z. Łysaków 42 – z. III

Kamil Chatys – z. Mnichów 92 C i Anna Piątek – z. Sosnowiec 79 – z. III

Michał Bętkowski – z. Mnichów 85A i Izabela Kuta – z. Chęciny – z. II

Paweł Saładyk – z. Osowa 31 A i Malwina Dominowska – z. Mzurowa 44 – z. II

Michał Brzoza – z. Mzurowa 6 i Maria Bocheńska – z. Kielce, ul. Posłowicka163/3 – z. I

Łukasz Zaliwski – z. Rzeczenica i Sylwia Anna Dudek – z. Miąsowa 134 – z. I

Mariusz Dziopa – z. Mnichów 151 i Magdalena Piotrowska – z. Jędrzejów – z. I

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego

 

  1. Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w nadchodzącym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Maryja wstawia się za Wami u Boga i wyprasza wszelkie potrzebne łaski. Bóg zapłać wszystkim za udział w dzisiejszej Eucharystii. Na nadchodzący tydzień życzę wszystkim obfitości łask Bożych. Szczęść Boże.

 

Proboszcz

ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski