Spotkanie Zarządu Kustoszy Sanktuariów Polski w Mnichowie

W piątek (24 marca 2017r.) w parafii p/w św. Szczepana w Mnichowie odbyło się spotkanie Zarządu Kustoszy Sanktuariów Polski. Gospodarzem spotkania był Ksiądz Biskup Jan Piotrowski – Biskup kielecki. Spotkaniu przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko – Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Sanktuariów oraz pięciu Księży Kustoszy wchodzących w skład Zarządu. W trakcie spotkania wybrano Przewodniczącego Zarządu, którym został Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko oraz Sekretarza Zarządu, którym został ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski – Diecezjalny Duszpasterz ds. Sanktuariów w naszej diecezji oraz proboszcz parafii  Mnichów. Spotkanie miało charakter roboczy. Księża dzielili się swoimi doświadczeniami w pracy duszpasterskiej i zastanawiali się nad metodami, które pozwolą bardziej rozpalić ducha modlitwy w Sanktuariach Polski, których jest ponad tysiąc. Wiele cennych propozycji i uwag przekazał ksiądz Biskup Jan Piotrowski, któremu cały Zarząd Kustoszy Sanktuariów Polski wyraża wdzięczność za wspaniałe przyjęcie w Diecezji Kieleckiej i ogarnia modlitwą przez wstawiennictwo Matki Bożej Śnieżnej, królującej w Kościele w Mnichowie.