Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

  1. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w najbliższy piątek (07 kwietnia) i będą trwały do niedzieli (09 kwietnia). Poprowadzi je ks. dr Michał Pakuła. Rekolekcje to czas szczególny. Postarajmy się tak zorganizować nasze zajęcia, aby całe rodziny mogły uczestniczyć w rekolekcjach. Są to dni naszego duchowego odrodzenia. Nie zmarnujmy ich. Niech czas rekolekcji będzie momentem wyciszenia, pojednania się z Bogiem i drugim człowiekiem oraz pięknym okresem przygotowania na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. W piątek na godz. 8.00 serdecznie zapraszam szczególnie Dzieci, Nauczycieli i wszystkich którzy pragną pięknie rozpocząć czas rekolekcji. W piątek o godz. 10.00 zapraszam szczególnie osoby starsze, chore. W czasie Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Postarajmy się umożliwić przybycie wszystkim chorym w piątek na godz. 10.00. Na 18.00 w piątek zapraszam szczególnie Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz Dzieci i Młodzież uczące się w  Miąsowej. Po Mszy świętej o godz. 18.00 w piątek odbędzie się Droga Krzyżowa na Cmentarz. W sobotę – Dzień Spowiedzi. W Niedzielę Palmową – Zakończenie Rekolekcji. Poświecenie palm w Niedzielę Palmową na początku każdej Mszy świętej.  Wyjazd do chorych będzie po rekolekcjach – w Wielkim Tygodniu. Bardzo prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Ofiarami zbieranymi na tacę w czasie rekolekcji wspieramy Księdza Rekolekcjonistę oraz pokrycie kosztów Rekolekcji.  Plan Rekolekcji

 

  1. W środę o godz. 17.00 zapraszam na Mszę św. i Nabożeństwo do Matki Bożej.

 

  1. Dziękuję Paniom z Osowej, którzy pięknie posprzątały kościół i złożyły ofiarę w wys. 100 zł na Kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa . Bardzo proszę, aby w najbliższy czwartek – godz. 18.30 o czystość w naszym kościele zadbały Panie z Osowej: Zuzanna Porębska, Urszula Pokrzepa, Krystyna Krzywda, Halina Dziopa, Ewa Jagusztyn, Grażyna Dobrowolska.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego

 

  1. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Rafał Kamil Saładyk – z. Osowa 31 A  i Karolina Topolowska – z. Warszawa – z. III

Norbert Pełka – z. Mnichów 120 i Paulina Łazarska – z. Podlaszcze 15 – z. III

Marek, Jan Arczewski – z. Kielce i Ewelina Woźniak – z. Mnichów 141 – z. III

Marcin Wąchała – z. Szczepanów 9A i Katarzyna Anna Kot – z. Mniszek 49A – z. II

Grzegorz Maruszak – z. Mzurowa 94 i Marta Zięba – z. Borów 57 – z. II

Piotr Buczyński – z. Chęciny i Ewelina Aneta Filipkiewicz – z. Miąsowa 49 – z. I

Rafał Staromłyński – z. Piła i Olga Świercz – z. Mzurowa 48 – z. I

 

  1. Bóg zapłać Pani Jadwidze Janas za złożenie ofiary w wys. 50 zł na Kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  2. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Caritas zachęca do wsparcia tego dzieła. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla dzieci pochodzących z biednych rodzin. Jeden baranek to jeden obiad dla dziecka. Bądźmy hojni i solidarni z bardziej potrzebującymi od nas. Niech to będzie nasz dar serca i swego rodzaju jałmużna wielkopostna ofiarowana dla biednych dzieci.

 

         Wszystkim Solenizantom obchodzącym imieniny w nadchodzącym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Maryja wstawia się za Wami u Boga i wyprasza wszelkie potrzebne łaski. Bóg zapłać wszystkim za udział w dzisiejszej Eucharystii. Na nadchodzący tydzień życzę wszystkim obfitości łask Bożych. Do zobaczenia w czasie Rekolekcji Wielkopostnych. Szczęść Boże.    

                                                                                                      

       

                                                                                                             Proboszcz

 

                                                                                           Ks. kan. dr Grzegorz Kaliszewski